Górale na start PRO

Na arcytrudnej technicznie trasie, ubiegłorocznych Mistrzostw Polski cross country w Wałbrzychu 7 maja br. rywalizowali kolarze górscy. W wyścigu mogli brać udział tylko kolarze z licencją ze względu na trudny charakter trasy wytyczonej w parku Sobieskiego. Niska frekwencja tylko 65 zawodników może świadczyć o tym, że niektórzy kolarze wystraszyli się trzech prawie pionowych zjazdów i podjazdów, a raczej podbiegów prawie do nieba.

Kolarze MKS Karolina pokazali swój charakter i bez kompleksów powalczyli o punkty zaliczane do challengeu Polskiego Związku Kolarskiego. Najlepiej pojechała juniorka Kamila Szewczyk, zajmując drugie miejsce mimo bolesnego upadku i odniesionej kontuzji stawu kolanowego na jednym ze zjazdów. Jej kolega z kategorii i imiennik Kamil Jaremko był dziesiąty, tak jak młodzik Grzegorz Dobroń, Karol Chmielowiec w tej samej kategorii był jedenasty.

Ich młodsi koledzy Żacy startowali na łatwiejszej trasie w Bolesławcu i zdeklasowali rywali. Dziewczęta zajęły kolejno pierwsze Sara Tonder, drugie Paulina Pastuszek, trzecie Kamila Pastuszek. Chłopcy odpowiednio zajęli drugie Jakub Bieliński, trzecie Jakub Żuraw a czwarte Patryk Studnicki.

źródło: MKS Karolina, www.kolarstwo.jaworzyna.net

Podobne artykuły

Skomentuj

Twój komentarz