Dwa wyścigi w 50-tą rocznicę sekcji kolarskiej

mtbs201209W 2014 roku w naszej gminie odbędą się dwie duże imprezy kolarskie. Pierwszym z wyścigów będzie jubileuszowe, dziesiąte Grand Prix MTB Solidarności. Znana wszystkim dolnośląskim „góralom” impreza sportowa powraca po roku przerwy na teren jaworzyńskiej żwirowni. Przewidywany termin imprezy to 31 maja 2014 roku. Wyścig od lat współorganizowany jest przez Komisje zakładową NSZZ Solidarność przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., Miejski Klub Sportowy „Karolina” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

Drugi z wyścigów to wspólna inicjatywa Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” oraz Stowarzyszenia „Nowice – Nasza Wieś” o nazwie „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Będzie to wyścig szosowy, którego trasa poprowadzi w obrębie miejscowości Nowice. Wyścig poświęcony jest osobie Tadeusza Mytnika: medalisty olimpijskiego, wybitnego zawodnika MKS „Karolina”, pochodzącego z Nowic. Wyścig wstępnie zaplanowany jest na niedzielę, 17 sierpnia 2014 roku.

W 2014 roku sekcja kolarska Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” obchodzi pięćdziesięciolecie swojego istnienia, a oba wydarzenia uświetnią obchody tego jubileuszu.

źródło: własne, Miejski Klub Sportowy „Karolina”

Podobne artykuły

Skomentuj