Dobra passa MKS Karolina w sparingach

MKS Karolina Jaworzyna Śląska podtrzymała dobrą passę w meczach kontrolnych, będących przygotowaniami do rozpoczęcia rozgrywek w IV lidze.

Wczorajsze zwycięstwo z Polonią Świdnica 4-3 było trzecim z rzędu i napawa klub optymizmem przed początkiem czwartoligowych gier.

Biało-niebiescy prowadzili do przerwy 4-0. Bramki strzelali: Schmidt (dwie), M. Rosiak i Mróz z rzutu karnego. Warto podkreślić, że goście wystąpili w pierwszej połowie w mocno odmłodzonym składzie ponieważ na boisku pojawiło się wielu juniorów. Druga część gry nie była już tak dobra dla naszych zawodników ponieważ trener Polonii dokonał wielu zmian i na boisku pojawiło się kilku kluczowych graczy tego zespołu. Bramki w tej odsłonie zdobyli: Szuba (karny), Łuszkiewicz oraz Jagieła. Ponadto przyjezdni strzelali w słupek oraz poprzeczkę za sprawą uderzeń Szuby i G. Borowego.

Polonia Świdnica: Kurzeja, Romaniuk, Lechniuk, Marszałek, M. Mazanka, Ł. Kot, Gładysz, P. Mazanka, Łuszkiewicz, Smutek, Ciuba oraz B. Kot, Salamon, Białas, Kozachenko, Szuba, Filipczak, Sowa, Jagieła, G. Borowy.

MKS Karolina: Leletko, S. Borowy, Salamon, J. Rosiak, M. Rosiak, Czernicki, zawodnik testowany, Ptak, Mróz, Tatuśko, Schmidt oraz D. Tymcik, B. Tymcik, Adamowicz, Jaszowski, Wudel, Wajdzik.

W środę seniorzy MKS B&W Karolina na własnym stadionie pokonali występującą w legnickiej klasie okręgowej Kuźnię Jawor aż 6-1 (2-1). Do tej pory piłkarze prowadzeni przez Tomasza Idziaka w trzech sparingach odnieśli dwa zwycięstwa i raz kapitulowali.

Do bramki rywala w środowym spotkaniu trafiali: Schmidt, Ptak, Mróz, Wudel, Borowy oraz zawodnik testowany 3. Świetną interwencją w drugiej połowie popisał się Konrad Leletko, który obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika gości.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, zawodnik testowany 1, Idziak, Salamon, M. Rosiak, Borowy, zawodnik testowany 2, J. Rosiak, Ptak, Mróz, Schmidt oraz Leletko, zawodnik testowany 3, D. Tymcik, B. Tymcik, Adamowicz, Wudel.