w

Dobra passa kolarek MKS Karolina

SONY DSC

Kolejne zwycięstwa zaliczyły kolarki MKS Karolina –  siostry Pastuszek Kamila i Paulina. Tym razem w wyścigu MTB na rowerach górskich w Ścinawie. Na krótkiej, szybkiej, niespełna  kilometrowej rundzie na dystansie 9 km bezkonkurencyjna w kategorii młodziczek była Kamila, a na czwartym miejscu zameldowała się Martyna Wojas. W kategorii juniorek młodszych na dystansie 12 km starsza z sióstr Paulina również zajęła pierwsze miejsce a Sara Tonder wywalczyła trzecią lokatę. W juniorach  młodszych na dystansie 15 km niespodziankę sprawił Jakub Lisiecki zajmując szóste miejsce, nieznacznie wyprzedzając lidera naszej drużyny Jakuba Bielińskiego, który zmagał się tego dnia z kłopotami zdrowotnymi. Pozostali juniorzy Jakub Żuraw, Marcin Zarębski i Bartosz Smereczniak ukończyli wyścig  w drugiej dziesiątce. W kategorii dzieci 9-10 lat Judyta Tonder była czwarta.

Następnego dnia ścigano się na szosowym kryterium ulicznym w Ratowicach. Tutaj po sobotnim bardzo dobrym występie było trochę słabiej, ale i tak wyścig naszych zawodniczek należy uznać za dobry. W kategorii młodziczek Kamila Pastuszek była trzecia, Martyna Wojas przyjechała w grupie pościgowej. Juniorki młodsze też nieźle finiszowały i Sara Tonder powtórzyła wynik z dnia poprzedniego przyjeżdżając na trzeciej pozycji. Tym razem Paulina Pastuszek była czwarta. Wszyscy chłopcy przyjechali w zasadniczej grupie. Judyta Tonder w wyścigu dzieci szkół podstawowych zajęła piąte miejsce.

źródło: MKS Karolina