Brązowy medal Sary Tonder

mtb_jaworzyna_9Zawodniczka sekcji kolarskiej MKS Karolina z Jaworzyny Śląskiej – Sara Tonder – zdobyła brązowy medal na mistrzostwach makroregionu dolnośląsko-lubuskiego w kolarstwie górskim, rozegranych na torze motokrosowym Górkowo/Głogowa. Impreza pod nazwą Mistrzostwa Młodzików XC Wyścig MTB o Puchar Dzieci Głogowskich Głogów/Górkowo odbyła się 7 września 2013 roku.

Młodziczki miały do pokonania dystans 6×1,8 km, który pokonały w niespełna 30 minut. Sara Tonder zajęła trzecie miejsce, Paulina Pastuszek była czwarta a debiutantka Maja Witkowska dojechała na dwunastej pozycji. Znaczniej gorzej pojechali młodzicy, którzy mieli do przejechania 7×1,8 km. Najszybszy zawodnik pokonał ten dystans w 34 minuty, a kolarzom MKS’u tego dnia wyraźnie nie szło. Jakub Bieliński był szesnasty, Bartosz Smereczniak dwudziesty, a dwudziesty drugi Jakub Żuraw. W kategorii Żak, dziewczęta i chłopcy byli klasyfikowani razem, mimo tego Kamila Pastuszek wyprzedziła kilku chłopców zajmując siódme i była najszybsza z dziewcząt. Debiutant z sekcji kolarskiej – Dominik Zając – dojechał na jedenastym miejscu. W kategorii junior młodszy Grzegorz Dobroń długo jechał trzeci, ale niestety został doścignięty tuż przed metą i ostatecznie zajął czwarte, tak nie lubiane przez sportowców miejsce.

źródło:  Antoni Szewczyk, MKS Karolina