w

65 lat minęło

Podczas tegorocznych “Dni Jaworzyny Śląskiej” odbyły się oficjalne obchody 65-lecia Miejskiego Klubu Sportowego “Karolina”. W sobotę, 2 lipca na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej stawili się zaproszeni goście, działacze, zawodnicy oraz sympatycy klubu, których przywitał Prezes Łukasz Czajkowski. Odczytane zostały listy gratulacyjne, które nadesłali Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato. Specjalne podziękowania złożyli także na ręce Prezesa Klubu: Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka, Dyrektor Biura Okręgowego Związku Piłki Nożnej  Wałbrzych Włodzimierz Bortnik, Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego Krzysztof Sołtys. Okazały puchar z okazji rocznicy powstania MKS wręczyli Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Nazimkiem.

Zarząd klubu uhonorował także osoby, które wybitnie przyczyniły się do propagowania idei sportowych, osiągały znaczące sukcesy i pracowały na rzecz MKS Karolina. W czasie uroczystości wręczono specjalne odznaki zasłużonym oraz nadano miana honorowych członków klubu. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazł się między innymi Tadeusz Mytnik – dwukrotny mistrz świata i medalista olimpijski w kolarstwie szosowym, który rozpoczynał swoją karierę właśnie w Jaworzynie Śląskiej. Uhonorowano także zasłużonych dla klubu, którzy już odeszli: Pana Mariana Gabrysiaka oraz Pana Antoniego Mierzejewskiego.

Zakończeniem części oficjalnej było otwarcie wystawy, poświęconej historii MKS “Karolina”, a na którą złożyły się fotografie, z których najstarsze pochodziły z okresu powojennego. Wystawa była okazją do wspomnień, bowiem podczas uroczystości, ponownie spotkały się osoby, które propagowały sportowe idee w Jaworzynie Śląskiej. W niejednym oku zakręciła się łza, kiedy wspominano dawne wydarzenia.

Po oficjalnym toaście oraz poczęstunku dla zaproszonych gości na płytę boiska sportowego wybiegli zawodnicy drużyny seniorów MKS Karolina, aby zmierzyć się w towarzyskim pojedynku z drugoligową reprezentacją Górnika Wałbrzych. Mecz rozpoczął się od wymiany gadżetów – gospodarze wręczyli wałbrzyszanom okolicznościowe upominki, związane z rocznicą powstania Klubu.

W pierwszej połowie (33 minuta) prowadzenie dla zespołu z Jaworzyny Śląskiej  uzyskał z rzutu karnego Grzegorz Ignatowicz. Po przerwie goście szybko ruszyli do ataku i w 41minucie Damian Chajewski wyrównuje na 1:1. Na 1:2 w 52minucie podwyższa Marcin Morawski, a następne 3 bramki zdobywa Kornel Duś (60, 72 i 80). Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności, był rozgrywany w szybkim tempie i choć obie drużyny dzieli przepaść czterech klas rozgrywek, to momentami był wyrównany. W drużynie KAROLINY gościnie wystąpili Grzegorz Borowy (Polonia), Marcin Krawczyk (Zjednoczeni) i Dariusz Włodarczyk (Venus). GÓRNIK przyjechał w osłabieniu,zabrakło kilku podstawowych zawodników ale wspomagany był liczną grupą swoich kibiców, którzy przyjechali do Jaworzyny i kulturalnie wspierali swoją drużynę. Grano 2 razy po 40 minut, a sędzią głównym spotkania był Sebastian Szukalski.

W ramach obchodów rocznicowych odbyły się także osobne  imprezy sportowe: Turniej Piłki Nożnej oraz Wyścig Kolarski o Puchar Prezesa MKS “Karolina.