Wygrane naszych drużyn w II kolejce ligi okręgowej

Piłka nożna Jaworzyna Śląska
Piłka nożna

pilkaPo raz kolejny potwierdziła się reguła udanych meczów inauguracyjnych seniorów MKS Karolina. Po emocjonującym spotkaniu MKS B&W Karolina Jaworzyna Śląska pokonał na wyjeździe Iskrę Bagietkę Jaszkowa 3-2 i tym samym utrzymał passę pierwszych spotkań w sezonie bez porażki. Autorem wszystkich bramek dla biało-niebieskich był Grzegorz Ignatowicz (jedna z nich padła z rzutu karnego).

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie w 20 minucie. Autorem bramki po raz pierwszy w tym meczu został Ignatowicz. Dwie minuty później było już 1-1. Do bramki Karoliny trafił Mateusz Hajłasz. Na 10 minut przed końcem pierwszej części spotkania biało-niebiescy ponownie wyszli na prowadzenie. W 58 minucie mieli już dwie bramki zapasu dzięki skutecznemu wykonaniu rzutu karnego przez Ignatowicza. Warto podkreślić, że nasz zawodnik grał w tym meczu z urazem a przez cały tydzień nie trenował na maksimum. Tym bardziej podziw wzbudzają zdobyte trzy trafienia. Gospodarzy stać było jeszcze tylko na kontaktową bramkę w 70 minucie (również autorstwa Hajłasza). Wynik już nie uległ zmianie. Po emocjonującym spotkaniu Karolina przywozi trzy punkty do Jaworzyny.

Skład MKS Karolina: Grygoriew – Kurzeja (46 min. T. Krawczyk (ż)), Salamon, Jarosz, M. Krawczyk, Rosiak (77 min. Myśliński), Mróz (62 min. D. Tymcik (ż)), Borowy, Ptak, Schmidt, Ignatowicz (64 min. Janiszewski) oraz B. Tymcik, Adamowicz.

Skład Iskry: Mihilewicz – Bugajski (ż), Drobek (78 min. Kubowicz), Galiński, Głasek (ż) (78 min. R. Adamczyk), Hajłasz, Kot (ż), Lasota, Śliwiński (46 min. Jaśków), Stopa, Woś oraz P. Adamczyk, Bil, Chrząszcz, Kierkiewicz.

W innym meczu ligi okręgowej Grom Witków pokonał na własnym boisku Sudety Dziećmorowice 4:1.