w

Derby gminy dla Karoliny

P1080482W sobotnim meczu klasy okręgowej seniorów Miejski Klub Sportowy Karolina pokonał na własnym boisku Grom Witków 4-1. Bramki dla Biało-Niebieskich strzelili: Mateusz Salamon i trzy Grzegorz Ignatowicz. Ten ostatni na swoim koncie w tej edycji rozgrywek ma już sześć trafień.

Mecz zaczął się z lekką przewagą gospodarzy. Borowy strzelał z woleja w 7 minucie ale na tyle niecelnie, że piłka wylądowała na bocznej siatce. Dwie minuty później Ignatowicz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem lecz nieczysto trafił w piłkę. W 14 minucie było 1-0. Po źle wykonanym rzucie rożnym piłkę otrzymał Borowy, który z lewej strony wrzucił piłkę na długi słupek wprost na głowę Salamona, który pokonał bramkarza. Gospodarze przeważali nadal na boisku, czego efektem były sytuacje Ignatowicza i Tomasza Krawczyka. W 37 minucie podopieczni Tomasza Idziaka podwyższyli wynik. Ptak pobiegł za Piechem do linii końcowej, obrońca gości popełnił błąd i stracił piłkę właśnie na rzecz Ptaka, który wpadł z futbolówką w pole karne i wyłożył ją Ignatowiczowi. Jemu nie zostało nic innego jak pokonać bramkarza.

Druga część gry rozpoczęła się mocnym otwarciem, bo od bramki na 3-0. Piękny kontratak Karoliny w 52 minucie został wykończony przez Ignatowicza, który otrzymał podanie na 11 metr wzdłuż pola karnego od Ptaka. Jedenaście minut później było 4-0. Ponownie fatalny błąd popełnił Piech, piłkę przejął Ignatowicz i strzelił swoją trzecią bramkę w tym meczu lobując bramkarza. W 78 minucie sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul Salamona. Sytuację można delikatnie nazwać kontrowersyjną. Rzut karny został pewnie wykorzystany przez Felicha.

– Cieszy tempo w jakim rozegraliśmy to spotkanie. Imponujące było pierwsze 20 minut, kiedy wydawało się, że rywal za nami nie nadąża. Jestem bardzo zadowolony z trzech bramek Grzegorza Ignatowicza, choć jak wszyscy widzieli mogło być ich więcej. Ogólnie cieszy poprawa skuteczności zespołu [w kontekście środowego meczu z Jedliną – przyp. red.] – tak mecz podsumował trener Tomasz Idziak.

Skład MKS Karolina: Grygoriew – T. Krawczyk, Salamon (ż), M. Krawczyk – Rosiak (68 min. Myśliński), Kurzeja (57 min. D. Tymcik), Ptak (89 min. B. Tymcik) – Borowy (68 min. Jarosz), Schmidt (34 min. Mróz), Janiszewski (68 min. Klag) – Ignatowicz oraz Wojcieszek.

Skład Gromu Witków: Janikowski – Solarz, M. Cegielski, Piech (67 min. Kujawa), Skolimowski, Żołnierek, Kloc, Bucki (ż), Chodurek (60 min. Ł. Cegielski), Smutek, Felich (86 min. Zielonka) oraz Wiśniowski, Krzysztań, Mlak.